אבחונים תעסוקתיים גרפולוגיים – למי ולמה הם מתאימים?

  • מאמר אורח עם איריס רהב - גרפולוגית תעסוקתית ומשפטית מתמחה באבחונים תעסוקתיים

אז קודם כל כמה מלים על גרפולוגיה ואבחונים תעסוקתיים – כתב היד שלנו הוא ייחודי מבחינת שילוב הסימנים הגראפיים שבו כגון התנועה, לחץ הכתיבה, הזווית שלה, צורת האותיות, מרווחים, גודל הכתב ועוד עשרות סימנים נוספים.

לכל סימן גראפי יש משמעות אישיותית (למשמעויות אלו הגיעו לאחר חקירה ובדיקה מעמיקות ועל בסיס ידע נלמד לאורך שנים רבות והמון כתב-יד). הבנת המשמעויות האישיותיות של כל הסימנים הללו ושילובם, מאפשרים את איפיון תמונת האישיות השלמה הכוללת את אופן החשיבה שלנו, מאפייני הקשרים הבינאישיים שלנו, אופן התפקוד שלנו בשיגרה ובמצבים שונים נוספים, מה אנו חשים בתוכנו ומה אנו מעוניינים להחצין וכו'.

וכך, באמצעות תמונת אישיות זו ניתן לכוון אותך לכל תחום בחייך-

אבחונים תעסוקתיים– לתחומי העיסוק וסביבת העבודה המתאימים לך.

הכוונה זוגית ומשפחתית- הבנת הרצונות והצרכים שלך בתא המשפחתי, מאפייני ההתנהלות והדינמיקה שלך, האמונות שלך בנוגע לזוגיות ולמשפחה, אופן ההתמודדות עם מצבי משבר, מה מחבר אותך לזוגיות ולהורות ומה יכול להקשות עליך.

אבחון דפוסי קשרים בינאישיים- על התפקוד החברתי שלך, מהי הסביבה המועדפת עליך, אופן יצירת קשר ורמת הקירבה, עד כמה יש לך צורך בחברה ומה הסיבה לכך ועוד.

מודעות כללית- כפי שאמרתי, אבחון גרפולוגי ואבחונים תעסוקתיים נותנים לנו תמונת אישיות מלאה, כמו רנטגן לאישיות שלך, ויכול להועיל לך לקבל החלטות, להבין טוב יותר מה מנהל אותך ומשמעותי עבורך וכן בתהליכים טיפוליים ואחרים בחיים.

אבחון תעסוקתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *