טיפול הוליסטי לילדים- מדוע הילד שלי חולה?

  • מאמר אורח עם שגית הראל - אינדקס חמניה רפואה משלימה לילדים
  • 06/12/2020

טיפול הוליסטי לילדים - מדוע ילדים נוטים לחלות יותר ממבוגרים?

מדוע הילד שלי חולה בתדירות כה גבוהה?

מטפלים ברפואה משלימה מתייחסים לכך שמנקודת המבט של הרפואה הסינית, הסיבה העיקרית לכך שילדים חולים לעתים קרובות יותר מאשר מבוגרים, באופן כללי, היא שמערכת הריאות ואיברים הטחול שלהם עדיין מתפתחת, ומכאן שהיא חלשה מטבעה.

ריאות וטחול משפיעים בעיקר על מערכת העיכול והמערכת החיסונית.

לפיכך, קל להבין מדוע ילדים נוטים להתקפי שיעול, הצטננות ושפעת, והפרעות בטן.

שגית הראל מאינדקס מטפלים ברפואה משלימה חמניה מסבירה שרפואה סינית לילדים יעילה מכיוון שהיא מטפלת בסיבות הבסיסיות לחוסר האיזון / ים של ילדכם. לרוב, אלה נובעים מליחה בריאות (מחלות נשימה) או ממחסור בצ'י טחול (הפרעות במערכת העיכול), או בשניהם.

תרופות צמחיות מסוגלות לתמוך במערכות איברים המתפתחות  של ילדכם.

רפואה משלימה לילדים

טיפול הוליסטי לילדים - עקרונות ריפוי בסיסיים

הפילוסופיה הבסיסית של רפואת ילדים סינית היא לסייע ולחזק את יכולות הריפוי והתיקון של הילד עצמו ולא להפריע למה שגופו אמור לעשות. למרות שזה נשמע כמו הגיון בריא לעתים קרובות זה לא נראה כך במציאות ולעתים יש התערבויות אשר אינן תורמות לריפוי כמו למשל שימוש מופרז באנטיביוטיקה.

מטפלים הוליסטיים לילדים ממליצים בדרך כלל על התיחסות הוליסטית.
 כאשר עובדים עם הגוף והנפש של ילדך באופן הוליסטי, תוך מתן תזונה ותמיכה מתאימים, הוא או היא יבריאו מהמחלה, יתחזקו ועמידים יותר למחלות בכל יום שעובר. טיפול זה תומך ומשפר את האופן שבו גופנו תוכנן לעבוד מלכתחילה.

טיפול הוליסטי לילדים - שימוש באמצעים טבעיים

הציוויליזציה הסינית זיהתה מוקדם כי הילדים הם אבן הפינה לעתיד; לכן רפואת ילדים הוכרה רשמית כמומחיות רפואית לפני למעלה מאלפיים שנה.

רפואת ילדים סינית השיגה אבני דרך רבות. לדוגמא, היא הייתה חלוצה בשיטות חיסון טבעיות נגד מגיפות בילדים,

כבר בשנת 190 לספירה ופיתחה מודל טיפולי מקיף למחלות ילדים תוך שימוש באמצעים טבעיים הכוללים טיפולי צמחים ותזונה, דיקור סיני, עבודת גוף של טווינא, כוסות רוח וריפוי שילוב גוף ונפש כמו צ'י גונג ו טאי צ'י.

רפואה משלימה לילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *