אבחונים תעסוקתיים – לחפש שימחה

  • מאמר אורח עם איריס רהב - גרפולוגית תעסוקתית ומשפטית מתמחה באבחונים תעסוקתיים

אבחונים תעסוקתיים –  מימוש יכולות

אנחנו מבלים חלק ניכר מזמננו בעבודה, העיסוק שלנו הוא המקום לביטוי ומימוש יכולותינו המקצועיות ומשפיע גם על תחושת הערך העצמי ושביעות הרצון הכללית שלנו מחיינו.

באופן טבעי נרצה לקום כל בוקר בשמחה לעבודה, נשאף להיות תמיד בעיסוק היוצר בנו תחושת סיפוק ובמקום עבודה שנעים לעבוד בו והמתגמל אותנו ברמה משביעת רצון.

אבחונים תעסוקתיים –  לעשות שינוי

ובכל זאת, רבים מוצאים את עצמם במשך שנים בעיסוק שכבר אינו משמח אותם, קמים והולכים לעבודה מתוך הכרח, מעוניינים לעשות שינוי אולם חוששים מכך ולעתים אף לא יודעים לזהות מהו השינוי הנכון להם. הם ימשיכו כך על אוטומט או שבשלב כלשהו יפנו לתהליך אבחונים תעסוקתיים  כדי להבין מהם התחומים שיספקו להם את מה שחסר כרגע וישלבו סיפוק, הצלחה, הנאה ובכך יהוו מימוש עצמי.

מה שמעניין הוא אבחונים תעסוקתיים בהם מסתבר שהכותב עוסק בתחום המתאים לו, אין ספק שהוא מצליח בהם, גם מתוגמל כספית באופן משביע רצון ובכל-זאת נוצר אי שקט כלשהו והוא פנה אלי.

אבחונים תעסוקתיים – תחושת חיבור

אבחונים תעסוקתיים אלו מסתיימים ב-fine tuning בעיקר, כלומר שינוי קטן יחסית שייתן מענה לצורך פנימי כלשהו. כמעט תמיד מסתבר שמה שחסר לכותבים היא תחושת חיבור לתחום העניין של החברה בה הם עובדים. כלומר מי שעבדו בלוגיסטיקה, ניהול פרוייקטים, ניהול כספים ואפילו מנכ"לו חברות, רוצים להרגיש שהעשייה שלהם תורמת ברובד נוסף- חברתי, סביבתי, אנושי. ואז ההכוונה היא פשוט להמשיך לעשות את אותם תפקידים, מכיון שהם מתאימים מאוד לאישיות, אולם לעבור לארגון שתחום עשייתו הוא בעל הערכים הנ"ל.

כותבת המאמר איריס רהב – מתמחת בגרפולוגית תעסוקתית בשילוב של אבחונים תעסוקתיים וגרפולוגיה  ומשפטית.

 

אבחונים תעסוקתיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *