הסבה מקצועית ותרגול פלדנקרייז

כבר שנתיים וחצי, שלוש – ארבע פעמים בשבוע, אני מתרגלת פלדנקרייז. בזום. עם אותו מורה נפלא שמלבד תרגול שמשחרר את הגוף והלב, מידי פעם מחלק לנו בנדיבות אין קץ, תובנות שמשנות לי את החיים. בימים שאני לא מתרגלת, אני מרגישה את זה טוב טוב בגוף שלי. ככה זה כשעומדים על הרגליים ארבע -חמש שעות רצוף ועובדים עם הגוף וגם בראש. איכשהו אחרי שיעור המחשבות של מתרווחות ועולים לי הרעיונות הכי שווים.

לפני למעלה מעשור, למעשה לפני שתים עשרה שנים וקצת, הרגשתי שאני צריכה שינוי. הקריירה שתחזקתי תבעה ממני המון כוחות ושעות וכבר לא מלאה אותי כמו בעבר. הרגשתי צורך להיות קרובה יותר לבית, לילדים ובחרתי לעשות שינוי, הסבה מקצועית, הסבת מקצוע או איך שתבחרו לקרוא לתהליך המטלטל הזה. לקחתי זמן לעשות מחקר, לחפש מה מתאים לי ללמוד, איזה מקצוע מתאים לי, כזה שיאפשר לי לרכוש מקצוע עם שעות עבודה גמישות, קרוב לבית, שאוכל לבטא את עצמי ויכניס לי שכר מספק. מה שידעתי זה שאני לא מחפשת הכשרה ארוכת תווך ושאני לא רוצה לעבור תקופת התמחות ארוכה. רציתי לימודים ללא בגרות או לימודים ללא פסיכומטרי – לא בגלל שלא היו לי, אלא בגלל שידעתי בוודאות שהכישרון שלי נמצא בידיים ואותן אני רוצה להפעיל בקריירה החדשה שלי.

לקח לי קצת זמן להבין שהמסלול החדש לא יוביל אותי חזרה לאוניברסיטה, כי מה שחיפשתי באמת היה הכשרה מקצועית, קורסים מקצועיים שיפנו אותי לכיוון חדש בו אפעיל את הידיים, בהן נמצאת החוזקה שלי והן אלו שמאפשרות לי להתבטא בצורה הכי בהירה ומשמחת.

בשיעור פלדנקרייז האחרון הקשבתי קצת יותר מתמיד כי הבית היה שקט ושום דבר אחר לא התחרה על תשומת ליבי. וכשקמתי והתמתחתי, עדיין הדהדו בי שלוש תובנות:

לשחרר כדי לתרגל אינטגרציה

זה לא פשוט לבצע מהלכים שגורים בדרך שונה, חדשה. זה דורש מאתנו לשחרר, בקשה לא פשוטה לרבים, בעיקר אם הם כמוני, מרגישים בטוח רק כשמחזיקים בעוצמה, בחיים, בעשייה, בתמונת העתיד. אבל אני יכולה להודות שרק כאשר שחררתי באמת, חל שינוי משמעותי. שחררתי אמונות ישנות, ציפיות, תקוות. שחררתי הגדרות, הבטחות ובעיקר שחררתי את מה שידעתי על עצמי. היום אני יכולה להודות שהפחד הכי גדול שלי היה אז, איך אמצא תחום הכשרה בו אוכל להתגאות באותה מידה – אם לא יותר – כמו שהתגאיתי בעשייה הקודמת שלי.

רק ביום בו החלטתי באומץ שאני מעסה רפואית ונפרדתי מהקריירה הקודמת, הרשתי לעצמי להתרווח באמת בתוך ההגדרה החדשה, המצאתי את עצמי מחדש. הסבה מקצועית היא תהליך, קצר או ארוך, פשוט או מורכב, הדורש מאתנו להשתנות. רק שנהיה בטוחים בשינוי באמת, נוכל לפנות באמת לדרך החדשה.

שוקלים הסבת מקצוע או הסבה מקצועית? מכללת כרכור, כאן מתחיל העתיד שלכם

שינויים קטנים שעושים את ההבדל

כשמתרגלים פלדנקרייז ובאמת מקשיבים, אפשר ללמוד על הגוף ודרכו על הלך הרוח, המיינד, המחשבה. אותו כוח שמפעיל אותנו, מקדם אותנו הלאה או מדרדר לאחור. מה שלמדתי על גופי בשיעור האחרון הוא איך שינויים קטנים הם אלו שעושים את ההבדל. לפעמים מספיק שיוני תנוחה זעיר כדי להגדיל תווך תנועה בצורה משמעותית. לפעמים צריך שינוי קטן בתפיסה את עצמנו כדי לאפשר לנו להתפתח, לגדול למקום חדש שמאפשר לנו לצמוח.

תנועה בלי מאמץ

משהו בחיים מלמד אותנו לחשוב שאם לא נתאמץ, לא נגיע למקומות חשובים באמת. שכדי להתקדם צריך להזיע, כדי להתפתח צריך לכאוב.
האמת?
זה ממש לא ככה. בהרבה מקרים דווקא המאמץ הוא זה שתוקע אותנו במקום. המאמץ למצוא חן, להיות הכי טובים, להרשים, לזרוח הוא מאמץ מעייף. דמיינו את עצמכם במקום המאפשר לכם לנוע בלי מאמץ. כמה קל זה יכול להיות? כמה מקדם? כשמתרגלים פלדנקרייז צריך להניח את המאמץ בצד. שיפור אמיתי בתנועה מגיע רק כשעושים אותה בקלות, בלי להתאמץ. אז כשאתם בוחרים מה ללמוד, קחו גם את זה בחשבון.

אז אם את נמצאת בשלב בחיים בו את שואלת את עצמך: מה מתאים לי ללמוד? איזה מקצוע מתאים לי? אילו מקצועות לימוד מבוקשים?
אם אתה בוחר בשינוי קריירה ומתלבט בין  
לימודי תעודה, הכשרה מקצועית, קורסים מקצועיים, מקצועות לימוד, מקצועות לימודים, לימודי מקצוע, לימודים ללא בגרות, לימודים ללא פסיכומטרי, לימודי מקצועות טיפוליים, מה ללמוד, מקצועות מבוקשים.

אם אתם שוקלים הסבת מקצוע או הסבה מקצועית, הרשו לי להמליץ מהלב: 
מכללת כרכור, הבית של לימודי רפואה הוליסטית.
הכנסו לעמוד תכניות רב שנתיות או לעמוד קורסים והתרשמו מההיצע המגוון. הקריירה המתגמלת שלכם מחילה עכשיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *