אפייה ביתית עם שמרית, מתכון להצלחה

אצלי בבית תמיד אמרו שמי שיודעת לבשל טוב, לא יודעת לאפות, כי אפייה היא מדע מדויק בעוד שבישול הוא עניין של רגש. לא יודעת אם זה נכון או לא ברמה עולמית, אבל במקרה שלי הם צדקו…יותר מזה, כמה שאני אכלנית בררנית, כשזה מגיע למאפים הבררנות שלי מקצינה עוד יותר.
אני אוהבת מאפים מאוד מסוימים, כאלו שנעשו בעבודת יד והרבה תשומת לב. אני לא אוהבת מתוק מידי ומלוח הוא הטעם שאעדיף (כמעט) בכל מצב.

האמת?
עד שנולדו הילדים בכלל לא עסקתי באפייה.
כשהיה לי איזה חשק למאפה ידעתי למצוא את הקונדיטוריה המתאימה (הבויאיקוס הכי טובים חיכו לי בקינג ג'ורג ועוגיות שושנים מצאתי במאפייה שכבר מזמן נסגרה) ולספק במהירות כל צורך. אבל מאז שהילדים נולדו ואני החלטתי לדאוג להם לתזונה מיטבית, אני נמנעת מרכישות בחוץ ומשתדלת לאפות להם את המאפים שהם הכי אוהבים ממצרכים טריים.

נכון שכיום ניתן למצוא מתכון לכל דבר כמעט ברשת, אבל דווקא באפייה גיליתי שחשוב להשתמש במתכונים מבית טוב. אני לא יכולה לספור כמה פעמים השקעתי את מיטב הזמן והמצרכים במתכונים שנכשלו למרות שעשיתי בדיוק מה שהיא כתוב בהם. לכן אני תמיד חוזרת לאתר של שמרית, לא רק בגלל שאני יודעת שהמתכונים באתר נכתבו על ידי מיטב האופים והקונדיטורים, אלא גם משום שלמתכונים באתר יש אלפי, עשרות אלפי ולפעמים גם מאות אלפי לייקים שמבטיחים לי שמדובר במתכונים סופר מוצלחים!

אפייה ביתית עם שמרית, מתכון להצלחה. כל מה שיש לי לשתף בנושא אפייה

אז בכל פעם שלילד מתחשק פיצה אני נכנסת ללינק: מתכון לפיצה שיש בו גם הרבה טיפים שהאירו את עיניי בכל מה שקשור לעבודה עם בצק לפיצה, גם מתכון פשוט פשוט של רוטב לפיצה וגם תגובות של גולשים שהם עצמם מציעים טיפים נהדרים שהופכים את הפיצות שלי למשהו שנאכל עד הפרור האחרון.

עוגת שמרים הייתה משהו שסבתא שלי אמרה רק מי שממש מומחית בבצק שמרים יכולה לעשות, אז שנים נמנעתי אפילו לנסות. מאז שמצאתי באתר של שמרית מתכון לעוגת שמרים שוקולד – בצק שמרים – מיקי שמו, סבתא שלי כבר לא מפחידה אותי. המתכון ברור, מוביל את האופה המתחילה צעד צעד, יש בו טיפים שממש שינו את הבנתי בכל מה שקשור לעבודה עם בצק שמרים, בקיצור…שווה.

כשאני מארחת בערבי שישי, אני בוחרת מתכון לחלה שתמיד מצליחה, אני דואגת שהחלה תיכנס לתנור חצי שעה לפני שהאורחים מגיעים ותמיד זוכה לקריאות שמחה כשאני פותחת את הדלת ובאפם מכה ריח של חלה טרייה, ריח מנחם ומרחיב לב.

מה צריך יותר מאשר מתכון לפוקצ'ה שתמיד מצליחה כשצריך ארוחת ערב משמחת? פוקצ'ה טרייה לצד סלט רענן תמיד סוגרת לי את הפינה.

ואחרון אחרון חביב…המתכון שאני שולפת כשמגיעים אורחים בלי להודיע מראש: בצק לבורקס בשר. תמיד יש לי במקרר חבילה של בצק עלים מצונן של שמרית, ההמצאה ששינתה את חיי. בין רגע יש לי בצק עלים מוכן, שאינו זקוק להפשרה והוא קל לעיבוד ומילוי. המילוי במתכון פשוט ומצליח תמיד, נסו ותהנו.

Skip to content