הסבת מקצוע

הסבת מקצוע  – תקופת הקורונה

תקופת הקורונה הביאה עמה חשיבה מחודשת על הנושא של משמעות בעולם העבודה. היום, יותר ויותר אנשים חושבים על הסבת מקצוע ואינם מוכנים לעבוד במשרה שאינה בעלת ערך, בעלת משמעות עבורם והם גם אינם מוכנים לעבוד בשכר זעום. כך, נוצר מצב שרבים מהעובדים מחפשים הסבת מקצוע. 

הסבת מקצוע בכל העולם

החיפוש אחר הסבת מקצוע אינו מתרחש רק בישראל, אלא בכל העולם. אנשים כיום מעוניינים לבטא את עצמם בתוך שוק העבודה, ליצור מרחב עבודה משמעותי ובעיקר להטביע את חותמם בעולם גם דרך העבודה ולכן מחפשים מקצוע חדש דרך הסבת מקצוע.

הסבת מקצוע  –  קושי במציאת עובדים

עבור מקצועות שאין בהם משמעות רבה, שיכולים להיות מוחלפים בקלות על ידי מחשב או רובוט, יש קושי רב במציאת עובדים שיסכימו לעשות מלאכות אלה. הדבר כולל קופאים, עובדי מחסן, עובדים בדלפקי שרות ועוד ועוד. את תקופת המעבר, בה אנו נמצאים, עד שמקצועות אלה יחלפו מן העולם, אנחנו מרגישים בכל פינה גלובס בה יש קושי למצוא עובדים, המוכנים לאייש משרות אלו.

הסבת מקצוע – לנצל ניסיון שנרכש

מנסיוני, תהליכי הכוונה תעסוקתית אלו לרוב מסתיימים בהכוונה למעבר לארגון הנותן מענה לצורך הספציפי, כגון עבודה עם נוער בסיכון, עבודה בחברה הנותנת פתרונות אקולוגיים וכד', וכן שינוי קל בתפקיד, כזה שינצל את הנסיון שכבר נרכש ע"מ לתרום לארגון הרלוונטי.

הסבת מקצוע עם מיכל גרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *